پایان نامه ها

دانلود پایان نامه رشته های معماری و شهرسازی برنامه ریزی شهری مدیریت آموزشی شیمی فیزیک ریاضی زیست شناسی کشاورزی تربیت بدنی بازاریابی گرافیک پژوهش هنر تبدیل انرژی مشاوره ساخت و تولید صنایع غذایی رایگان پروژه تحقیق پژوهش مقاله پلیمر سمینار

پایان نامه ها

لینک های سایت دانلود پایان نامه و سمینار ارشد – سبز فایل : دانلود پایان نامه حقوق - دانلود پایان نامه مدیریت - دانلود پایان نامه روانشناسی

دانلود پایان نامه رشته های معماری و شهرسازی برنامه ریزی شهری مدیریت آموزشی شیمی فیزیک ریاضی زیست شناسی کشاورزی تربیت بدنی بازاریابی گرافیک پژوهش هنر تبدیل انرژی مشاوره ساخت و تولید صنایع غذایی رایگان پروژه تحقیق پژوهش مقاله پلیمر سمینار

دانلود متن کامل با فرمت ورد پایان نامه های کارشناسی ارشد خرید و فروش و معاوضه پایان نامه آرشیو پایان نامه مجموعه کامل پایان نامه دسترسی متن کامل پایان نامه های ایران داک (گنج)

آخرین مطالب

پایان نامه بررسی رابطه حجم معاملات، تغییر قیمت و بازده سهام

مدیر سایت | پنجشنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۸، ۰۴:۲۹ ب.ظ

 دانلود پایان نامه

 

عنوان کامل پایان نامه :

 

 بررسی روش حادثه سنجی با تمرکز بر اعلام اخبار مربوط به DPS و EPS

 

قسمتی از متن پایان نامه :

 

 

نتیجه فرضیه اصلی:

 

جدول 2-3) آنالیز واریانس مربوط به فرضیه اصلیزارع در نتیجه فرضیه اصلی این گونه بیان می‌کند از آنجا که در تصویر بالا مقدار احتمال معناداری از مقدار α  از جمله 05/0 α=  کوچک‌تر است بنابراین فرض صفر آزمون رد می‌شود. یعنی اینکه حداقل یکی از متغیرهای مالی بیان شده بر حجم معاملات تاثیرگذار است. با توجه به نتایج بررسی فرضیه‌های فرعی، 9 فرضیه از 11 فرضیه فرعی تایید شده است، بنابراین متغیرهای مالی شرکت‌ها بر حجم معاملات آنها در بورس اوراق بهادار تاثیر معنادار دارد.

برای پاسخ به سوال دوم یا هدف دوم که کدام متغیرها در حضور متغیرهای دیگر می‌توانند بر حجم معاملات تاثیرگذارتر باشند، از روش رگرسیون پسرو استفاده شده است. در این روش ابتدا تمام متغیرها را وارد مدل کرده سپس متغیرهایی که در حضور سایر متغیرها اثر کمتری بر متغیر پاسخ دارند، حذف کرده تا در نهایت موثرترین متغیرها در مدل باقی بمانند. متغیرهای باقی مانده عبارتند از: EPS، نسبت ، ریسک سهام در سال قبل، رتبه نقدشوندگی، بازدهی سالانه و مقدار روند قیمت سهام در سال قبل.( طالب نیا، قدرت اله و زارع نیکو پرور یزدی، محمود.، 1389، بررسی تاثیر متغیرهای مالی شرکت‌ها بر حجم معاملات آن‌ها در بورس اوراق بهادار تهران، فصلنامه تحقیقات مالی، شماره 29).

 

 

 

جدول 2-4) نتایج رتبه‌بندی متغیرهای مالی بر حسب میزان تاثیر آنها بر حجم معاملات شرکت‌ها2-7-2-2) تحقیق زیودار:

موضوع: بررسی رابطه تجربی بین حجم معاملات و بازده سهام در بازار بورس اوراق بهادار تهران

اهداف کلی تحقیق:

۱- شناخت عوامل روانی بازار و رفتار سرمایه­گذاران در بازار بورس تهران و نحوه عکس العمل آنها به اطلاعات.

۲- بررسی تاثیر حجم معاملات بر تغییرات قیمت و روند آن.

۳- کمک به سرمایه­گذاران در انجام معاملاتشان برای پیش­بینی روند آتی قیمت.

۴- بررسی روند تغییر قیمت در بورس تهران.

فرضیاتی که در این تحقیق مطرح شده است به شرح زیر می‌باشد: 

۱- رابطه بین حجم معاملات و تغییر قیمت سهام مثبت است.

۲- رابطه بین حجم معاملات و قدر مطلق تغییر قیمت سهام مثبت است.

۳- یک رابطه پویا بین حجم معاملات و بازده سهام وجود دارد.

۴- حجم معاملات توضیح دهنده ناپایداری بازده می­باشد.

در تحقیقی که توسط زیودار در خصوص بررسی آزمون تجربی حجم معاملات بر روی بازده سهام صورت گرفته بیشتر به نقش اطلاعات و افشای اطلاعات و تاثیر آن بر حجم معاملات و به طبع آن تاثیری که بر قیمت و بازده می‌گذارد پرداخته شده است. در این تحقیق از 4 فرضیه به ترتیب زیر نام برده شده :

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

 

  • اهداف تحقیق:

بررسی رابطه حجم معاملات، تغییر قیمت و بازده سهام از موضوعاتی است که از سال 1959 میلادی تاکنون مورد توجه محققان مالی و اقتصادی قرار داشته است. بورس اوراق بهادار تهران و بازار سرمایه در ایران بازار جوانی است، اما گاهی دیده شده که بسیاری از معامله‌گران جزء در بازار سرمایه از حرکات حجم معاملات و یا تغییرات قیمت برای تصمیمات آنی و کوتاه مدت خود چشم‌پوشی نمی‌کنند و تغییرات قیمت و حجم معاملات را ناشی از اخبار و اطلاعاتی می‌دانند که ممکن است به گوش آنها نرسیده باشد.

هدف اصلی در این تحقیق بررسی رابطه حجم معاملات با قیمت و بازده سهام می‌باشد. در واقع در این تحقیق محتوای اطلاعاتی حجم معاملات در یک دوره 7 ساله از ابتدای سال 1384 تا انتهای سال 1390 مورد بررسی قرار داده تا از طریق بالاترین حجم معاملات غیر طبیعی به بازده غیرطبیعی سهام دست پیدا نمود در نتیجه راهکاری برای سرمایه‌گذاران ارائه کرد.

 

 
  • مدیر سایت

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی